21 Aralık 2010 Salı

Yılbaşında da "En Güzel Hediye Kitaptır"

Küçükken ailem ısrarla özel günlerde bana ve kardeşime kitap hediye ederdi, arkadaşlarımıza da verilecek "en güzel hediye" kitaptı. Bulabildiğim herşeyi okumaya çalıştığım için benim açımdan sorun yoktu, ama arkadaşlarım gülümseyerek teşekkür ettiklerinde gerçekte ne düşünüyorlardı bilemiyorum =)

Yılbaşı hemen herkesin "yeni bir yıla" değil de "yeni bir hayata" başlıyormuş gibi hissettiği ve heyecanlandığı, ufak tefek de olsa birbirine hediye aldığı bir gün. Hatta hatırlıyorum da öğrenciyken sınıflarda yılbaşı çekilişleri yapılırdı, herkes o gün geldiğinde sürpriz bir hediye alıp sevinir, çekilişte adını çektiği kişiye bir hediye verir ve onu da sevindirirdi. Artık büyüdük ve hem kendimize hem de çevremizealınabilecek en güzel hediye bana göre hala kitap. Özellikle de okuduğumuz ve hayatımızda iz bırakan, yeni okuyucusunun da hayatında bir kıpırtı yaratabilecek bir kitap olursa (aynı reklamlardaki gibi =)) paha biçilemez!


Bugün kitapyurdundan gelen bir e-postayı gördükten sonra, başka bir adresten almayı planladığım kitapları Kitapyurdu sepetime attım. Bu e-postada şöyle diyordu: "Seçilen yayınevlerinden yapacağınız 50 tl'lik alışveriş tüm kargo ücretinizi ödeyecektir". Zaten ikincisini okuduğum ve diğer sayılarını da gözüme kestirdiğim Dijital Fotoğrafçının El Kitabı (Scott Kelby) da o listedeki yayınevlerinden birinden çıktığı için 50tl'lik kotayı hemencecik doldurdum.

Sepetime atılacak kitapları seçmeyi bitirdiğimde, listeyi buraya da yazarım. Ama, hazır kitaplar indirimli ve kargo da ücretsizken, yılbaşında alınacak en güzel hediye nasıl kitap olmasın ki =))

8 yorum:

April dedi ki...

Kitap kitap kitap!
Her zaman =)

Aslı dedi ki...

katılıyorum katılıyorum katılıyorum!!sonuna kadar;)

Adsız dedi ki...

:) Genellikle evet ...

Aslı dedi ki...

BİNONBEŞ, eh hediye seçenekleri arasında tek taş ya da yeni bir araba gibi seçenekleri bulundurmadığımız durumlardan bahsediyoruz tabii =))

serrose dedi ki...

Benim icin de super bir hediye ! Yasasin kitap alanlar !

Aslı dedi ki...

Değil mi ama, hele ki aklımızda olan, merak ettiğimiz bir kitapsa tadından yenmez =)

Gizem Dalyan dedi ki...

kitap bence her zaman en guzel hediyedir. en mutlu oldugum seylerden biri kitap almak kendime ya da hediye olarak.

kitap blog'larini da cok seviyorum ayrica. keske tatilde okunabilecek kitaplarla ilgili bir yazi hazirlasan, super olabilir. :))

http://the-lizard-queen.blogspot.com/

Aslı dedi ki...

Ben de o kapağı açılmamış, mis gibi kağıt kokan yeni kitaplar amlaya bayılıyorum :) Tatil kitapları hakkında bir yazı gerçekten de hem yazması eğlenceli hem de okumak isteyenler için faydalı olurdu ama maalesef o dönemde yazabilecek durumda değildim :/ Yine de ilk fırsatta bu güzel fikrini değerlendireceğimden emin olabilirsin, çok teşekkürler ;)